Vyks nuotolinė viešoji konsultacija, kurioje bus pristatomas Nacionalinio statybos informacijos klasifikatoriaus projektas

Kovo 15 d., penktadienį, 10 val. Aplinkos ministerija organizuoja nuotolinę viešąją konsultaciją, kurioje bus pristatomas baigiamas rengti Nacionalinis statybos informacijos klasifikatorius (NSIK). Kviečiame dalyvauti valstybines institucijas, savivaldybes, nekilnojamojo turto vystytojus, projektuotojus, statybos rangovus, matininkus ir kitus, dalyvaujančius projektavimo, statybos ir susijusiuose procesuose.

NSIK skirtas standartizuotai apibūdinti, klasifikuoti ir identifikuoti objektus ir su jais susijusią informaciją, vykdyti duomenų mainus nepriklausomai nuo statinio informacinio modeliavimo (BIM) projektų formato. Taip pat jis padės užtikrinti efektyvų viešojo ir privataus sektoriaus statybos dalyvių (užsakovų, projektuotojų, rangovų ir kt.) bendradarbiavimą, sudarys sąlygas naudoti BIM visuose statinio gyvavimo ciklo etapuose – planavimo, projektavimo, statybos, eksploatavimo.

Vieningas nacionalinis klasifikatorius, pagrįstas tarptautiniais standartais, leidžia susieti BIM sprendinius su geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS), atlikti informacijos mainus tarp skirtingų susijusių informacinių sistemų, išnaudoti inovatyvius įrankius, pavyzdžiui, dirbtinį intelektą ar mašininio mokymo priemones, efektyviai analizuoti projektavimo ir statybos procesus, juos planuoti ir kontroliuoti, modeliuoti duomenis, valdyti turtą ir kt.

Nacionalinio statybos informacijos klasifikatoriaus redakcija buvo parengta kaip BIM-LT projekto dalis atlikus išsamią norminių dokumentų, technologinių priemonių bei naudos analizę. BIM-LT projekto metu taip pat vyko konsultacijos su visuomene, tad daliai profesinės bendruomenės NSIK turinys ir jo taikymo poreikis galimai jau yra žinomas.

Nuotolinės viešosios konsultacijos metu bus pristatytas Nacionalinio statybos informacijos klasifikatoriaus turinys, jo naudos ir taikymo ypatumai. Dalyviai galės užduoti klausimus.

Prisijungimo į nuoroda (MS Teams)

Renginys bus įrašomas, o jo įrašas bus viešai paskelbtas Aplinkos ministerijos youtube kanale.

Kviečiame susipažinti su aplinkos ministro įsakymo dėl Nacionalinio statybos informacijos klasifikatoriaus patvirtinimo projektu. Pastabas ir pasiūlymus prašome teikti el. paštu iki balandžio 15 d.

Aplinkos ministerija ragina sekti su Lietuvos statybos sektoriaus skaitmeninimu susijusius pokyčius svetainėje www.statyba40.lt.